1 yıldır mağaza tabelasının arkasında yaşadığı ortaya çıktı: Masa, bilgisayar, yazıcı…

ABD’nin Michigan eyaletinde 34 yaşındaki evsiz bir kadının yaklaşık 1 yıldır bir mağazanın çatı katındaki tabelasının arkasında yaşadığı anlaşıldı.

The Guardian gazetesinin aktardığına göre, Family Fare mağazasında yaşanan olay, çatıdaki bir uzatma kablosu sayesinde ortaya çıktı. Kadın, mağaza tabelasının arkasında, bir bilgisayar, yazıcı ve kahve makinesiyle birlikte, mağazadan elektrik alarak yaşıyordu.

‘BU SİZE BAŞINIZI KAŞITAN BİR HİKAYE’

Midland Polis Departmanı’ndan Brennon Warren, olaya ilişkin açıklamasında, “Kadın evsizdi. Bu, size başınızı kaşıtan bir hikaye: Bir tabelada yaşayan biri…” dedi.

İsmi verilmeyen kadın, polise verdiği ifadede, başka bir yerde çalıştığını, bulunduğu 23 Nisan’a kadar yaklaşık 1 yıl boyunca Family Fare tabelasının arkasında yaşadığını anlattı. Bir perakende mağazası olan Family Fare binasının üzerinde üçgen şekilli bir tabela bulunuyor. Tabelanın bulunduğu alan yaklaşık 1,5 metre genişliğinde ve 2,4 metre yüksekliğinde. Bu bölmenin ayrıca kapısı da bulunuyor ve çatıdan buraya erişilebiliyor.

HERHANGİ BİR SUÇLAMA YÖNELTİLMEDİ

Polis yetkilisi Brennon Warren, tabelanın arkasında bulunanları şöyle anlattı: “Yerde bir çeşit zemin kaplaması vardı. Küçük bir masa, bir Keurig kahve makinesi, bir yazıcı ve bir bilgisayar… Yani orada evinizde sahip olacağınız şeyler vardı.”

Warren, kadının çatıdaki bir priz yardımıyla elektriği kullanabildiğini ancak burada bir merdiven kullanıldığına ilişkin hiçbir işaret olmadığını anlattı. Kadının mağazanın arkasında başka bir yerden buraya tırmanmış olabileceğini söyleyen Warren, “Dürüst olmak gerekirse, oraya nasıl çıktığını bilmiyorum. O da bundan bahsetmedi” diye konuştu.

Olayın yaşandığı Family Fare mağazalar zincirinin çatı firması SpartanNas, çalışanların kadına karşı ‘azami şefkat ve profesyonellikle’ davrandığını söylerken, Warren da kadının kendileriyle işbirliği içinde davrandığını, oradan ayrılmayı çabucak kabul ettiğini ve kendisine resmi suçlama yöneltilmediğini söyledi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x